top of page

Статті та новини центру

06.04.2016 - Майстер-клас перед Великоднем.

6 квітня 2016 року заступник голови КМДА Старостенко Г.В. завітала до «Центру соціально-психологічної реабілітації для дітей та молоді з функціональними обмеженнями» Солом’янського району на Великодній майстер-клас для дітей та молоді з інвалідністю.

Разом з вихованцями Центру та соціальними педагогами, які під час майстер-класу виготовляли Благовіщенських пташок, ляльок-мотанок «Благополучниця», ліпили з солоного тіста обереги, малювали писанки та майстрували Великодніх курчат, Ганна Вікторівна радо доєдналася до виготовлення весняних сувенірів. «Головне на чому потрібно сконцентруватись в період посту, в період підготовки до Великодня, це допомога тим, хто її найбільше потребує - зауважила заступник голови КМДА. Ми як київська міська влада намагаємось зробити все, щоб наше місто було більш зручнім для тих, хто має функціональні обмеження».

Майстер-клас на Солом’янці - це один з майстер-класів на Великодню тематику, які зараз тривають на базі районних «Центрів соціально-психологічної реабілітації для дітей та молоді з функціональними обмеженнями» столиці. Цього року 16 та 23 квітня за доброю традицією на передодні Великодня на базі галереї «Соборна» Духовно-просвітницького центру Кафедрального собору Української православної церкви будуть проведені майстер-класи з писанкарства для дітей та молоді з інвалідністю, де учасники за допомогою досвідчених викладачів опановують техніку писанкарства, зможуть навчитися правильно тримати писачок, підбирати колір та візерунок.

Вже кілька років поспіль ЦСССДМ м. Києва впроваджується система заходів соціокультурної реабілітації, розвитку творчих здібностей дітей та молоді з інвалідністю. Традиційним стало проведення загальноміських заходів - Фестивалю творчості «Повір у себе», Фестивалю рибної ловлі «Золота рибка», які зазвичай охоплюють до 1600 осіб з інвалідністю. Окрім цього на рівні районів проводяться екскурсії, майстер-класи, літературні вечори, клуби спілкування молоді, тематичні свята та ін.

Під час спільної роботи на майстер-класі Старостенко Г.В. із задоволенням спілкувалася з дітьми та батьками, цікавилася їх життям та проблемами. До зустрічі доєдналися начальник Служби у справах сім’ї та дітей Танцюра В.А., директор Київського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Колобова Я.В., заступник голови Солом’янської РДА Горпинченко О.І. , директор Солом’янського районного у м. Києві центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Бочарова Н.М., представники районної влади, соціальні працівники.

В ході спілкування підіймалося питання щодо необхідності створення більшої кількості «Центрів соціально-психологічної реабілітації для дітей та молоді з функціональними обмеженнями» (наразі у складі мережі Центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді м. Києва працюють 5 таких Центрів). Заклади стали «другою домівкою» для клієнтів, бо отримані там послуги є комплексними, багаторівневими та здійснюються на постійній основі. Мережею Центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді м. Києва і в рамках роботи цих закладів і поза закладами (на рівні програм) в районах системно надаються послуги різного напряму (психологічні, соціально-педагогічні, правові, медичні, інформаційні та ін.) близько 3 тис. дітям та молодим людям з інвалідністю та їх батькам. Всього у столиці близько 10 тис. дітей та 15 тис. молодих людей з інвалідністю.

Актуальними під час спілкування з заступником голови КМДА були питання розширення спектра послуг у Центрах соціально-психологічної реабілітації, вдосконалення механізму підготовки дітей з інвалідністю до школи, до самостійного життя, створення програм профорієнтації для молоді та ін.; торкнулися і питання реформування системи інтернатів. Але найважливіше, що підкреслювали і батьки, і представники влади, що будь-яка дитина, зокрема, дитина з інвалідністю повинна виховуватись саме у сім’ї та отримувати реабілітацію, а її батьки підтримку та допомогу професіоналів-соціальних педагогів та соціальних працівників.

09.03.2016 - Свято "Мама і весна"!

У теплий, весняний, сонячний день, дев’ятого березня, до Центру соціально-психологічної реабілітації дітей та молоді з функціональними обмеженнями Солом'янського району м. Києва завітали студенти-практиканти. Із своєю святковою, дебютною програмою, яку вони підготували під чутливим керівництвом педагогів Центру.

Свято приурочене до міжнародного жіночого дню, просто вразило ніжністю і теплотою. Розпочав свято неперевершений дует Скалозуб Богдана і чарівної студентки із піснею-побажанням добра. А інша студентка в образі казкового персонажу «ляльки Оленки» презентувала рухливу, танцювальну вправу під пісню «Бджілка». Далі прийшла черга конкурсу для мам у якому студенти і усі присутні побачили як добре запам’яталися мамам чарівні герої відомих казок. Але у конкурсі взяли участь не тільки мами, тому що діткам в мить захотілося їм допомогти. За цим студенти долучили діток до гри на музичних інструментах.

Потім з’явився казковий кіт із веселими, рухливими іграми, добре адаптованими під тематику свята. Це і передавання м’яча, і каруселі, і чудова весняна гра «Подаруй промінчик сонечку», танок діток з мамами а також запитання, на які дітки миттєво дали відповіді та конкурс для мам «Попелюшка».

Завершилося свято фінальним танком, виготовленням листівок, привітаннями і звичайно смачних подарунків від спонсорів.

15.02.2016 – Святкування дня Святого Валентина у римському стилі!

Скоро весна, і як нагадування про це, у кожну оселю приходить свято кохання. Сьогодні вихованці, викладачі Центру соціально-психологічної реабілітації дітей та молоді з функціональними обмеженнями Солом'янського району м. Києва та гості потрапили у стародавню Римську імперію. Де були гладіаторські бої, компліменти від хлопців, конкурс кращого промовця віршів, запальні та чуттєві танці, дарування валентинок.

А ще розповідали легенду, що Св.Валентин був священником у Римі і саме він перший подарував листівку своїй коханій.

03.02.2016 - Волонтерський виклик!

Третього лютого видався чудовий день, і вихованці разом з викладачами Центру соціально-психологічної реабілітації дітей та молоді з функціональними обмеженнями Солом'янського району м. Києва вирішили, що це чудова нагода для добрих справ.
На дворі сувора зима, холодно, морозно, іде дощ чи сніг. Дуже скрутно пташкам у цей зимовий період, бо немає комах, рослин, личинок, немає чого їсти. Але є на Землі такі маленькі добрі помічники, які допомагають пташкам. Ці дітки разом зі своїми батьками зробили різнобарвні, кольорові, великі та маленькі годівнички, повісили і насипали насіння, зерна, хліба, щоб пташкам було смачно.
А ще зробили яскравий пташиний ярмарок, де вчилися літати, як пташки, влаштовували конкурс на кращу годівничку, вчилися годувати пташок, танцювали.

18.01.2016 - Святкуємо річницю!

От і прийшла у Центр соціально-психологічної реабілітації дітей та молоді з функціональними обмеженнями Солом'янського району м. Києва третя річниця. У Центр завітали батьки, відвідувачі, колеги з інших соціальних організацій міста Києва.
На святі була приставлена вистава «Попелюшка» за сценарієм і постановкою Наталі Гладких і неперевершеному виконанні відвідувачів і педагогів Центру.
А після вистави кожен отримав смачний подарунок, святкову дискотеку, спілкування і світлі спогади, яких за ці роки назбиралося не мало.

Христос народився!

Свята тривають, і в повітрі ще чути приємний ялинково-мандариновий запах, а люди сповіщають радісну звістку про те, що Христос народився.

І у Центрі соціально-психологічної реабілітації дітей та молоді з функціональними обмеженнями Солом'янського району м. Києва просто не могли оминути увагою одну з головніших, святкових подій року.

До Центру знову завітали дітки з недільної школи, разом з отцем Сергієм, і заспівали святкових пісень про народження Спасителя нашого Ісуса Христа. Потім прийшла черга смачних подарунків і нескінченний шквал привітань.

Новорічна вистава "Попелюшка"!

Всі ми хоч на мить хочемо потрапити до казки, та відчути чарівництво у своєму житті. Та у Центрі соціально-психологічної реабілітації дітей та молоді з функціональними обмеженнями Солом'янського району м. Києва можливо усе. Сьогодні герої чарівної казки "Попелюшка", подарували усім присутнім кілька казкових годин.
Після перегляду вистави, режисер-постановник якої Наталя Гладких, було спілкування з Святим Миколаєм, Дідом Морозом та Новим роком. А потім, фото на пам ять, солодкий стіл та новорічна дискотека.
Наші друзі студенти Гуманітарного інституту НАУ та Університету ім. Богомольця привітали присутніх з минулим святом Миколая та прийдешнім Новим роком солодкими подарунками та м якими іграшками.
Дякуємо Вікторію Демиденко, Антона Шаванова, Юлия Дашкова, студентській молоді за добрі справи і за приємно проведений разом час!

Бременські музиканти!

Чотирнадцятого грудня у Центрі соціально-психологічної реабілітації дітей та молоді з функціональними обмеженнями Солом’янського району в місті Києві відбулася святкова вистава «Бременські музиканти».

Відвідувачі Центру перетворилися на веселих осла, кота, пса і півня. І передали дружню атмосферу казкового, бродячого колективу. А розбійники з неперевершеною атаманшою в котрий раз стали несвідомими помічниками друзям.

Та особливу увагу викликав епізод вічної історії кохання принцеси і трубадура. Яким таким таки вдалося обвести круг пальця наївного короля.

Відвідування фестивалю!

26 листопада вихованці та викладачі «Центру соціально-психологічної реабілітації дітей та молоді з функціональними обмеженнями Солом'янського району м. Києва» відвідали фестиваль творчості дітей та молоді "Повіримо у себе", що відбувся в Київському палаці дітей та юнацтва.Програма фестивалю була досить насичена і різноманітна. Відвідувачі мали змогу побачити заключний гала-концерт “Мрії збуваються”, переможців сценічних жанрів, виставку творчих робіт переможців в номінаціях "Образотворче мистецтво", "Декоративно-прикладний жанр", "Нерукотворне мистецтво" і "Фото".

16.11.2015 - Осінній бал маскарад наповнив сьогоднішній дощовий день романтичною атмосферою та радістю спілкування. Викладачі та вихованці Центру нарядилися в маскарадні костюми і надягли яскраві маски, створені своїми руками. Танці, ігри та нескінченні жарти подарували всім присутнім яскраві емоції і чудовий настрій.

Пройшов кінофестиваль робіт учасників фестивалю за номінацією "Експериментальне відео" та проведені творчі майстер-класи, інтерактиви від друзів і організаторів фестивалю, виступ дитячого оркестру «Арт-експромт», лауреатів міжнародних фестивалів.

А також, відбувся круглий стіл "Від творчості до професії".

19.10.2015 - Ознайомлювальна практика.

19 жовтня у нас в гостях були студенти ІІ курсу університету Грінченка на ознайомлювальній практиці. Фахівці центру презентували свою роботу на прикладі презентації і відеоматеріалу та провели майстер-клас з просторового орієнтування. Студенти отримали чудову нагоду потрапити в атмосферу своєї майбутньої професії, і відчути специфіку і нюанси роботи з дітьми та молоддю з особливими потребами. Мали змогу поспілкуватися з відвідувачами центру, і задати питання фахівцям.

А крім цього, студентам прочитали лекцію стосовно дню білої тростини. Про автора цієї ідеї, і як біла тростина полегшила життя людей з порушенням зору. Студенти спробували відчути світ незрячої людини та зануритися в нього, спробували рухатися з закритими очима за допомогою білої тростини. Отримали інформацію про те, як ліпше почати спілкування та привітатися з людиною, що має порушення зору. Як коректно дізнатися, чи потребує людина допомоги і правильно її надати.

16.09.2015 - Обмін досвідом.

Обмін досвідом –це одна із форм методичної роботи, прерогативою якої є активний обмін напрацьованим досвідом, а також удосконаленням професійної діяльності. Такий обмін досвідом відбувся у Центрі соціально-психологічної реабілітації дітей та молоді з функціональними обмеженнями Солом’янського району міста Києва.

Презентація соціально-психологічної роботи відбулася для делегації з міста Артемівська Донецької області, яка прибула з навчальним візитом до закладів мережі соціальних служб для сімей дітей та молоді міста Києва та районних центрів соціально-психологічної реабілітації дітей та молоді з функціональними обмеженнями. Презентацію представили: директор ЦСПРДМФО Параскева Тетяна Іванівна, логопед Плисюк Олена Олегівна, соціальний педагог Гладких Наталя Вячеславівна, старший спеціаліст РЦСССДМ Солом’янського району міста Києва по роботі з дітьми з інвалідністю Татарінова Лариса Анатолієвна. Заключну частину презентації представила головний спеціаліст КМЦСССДМ Остролуцька Лариса Іванівна.

Обговорювалися питання про реабілітацію та корекцію дітей та молоді з інвалідністю, представили розроблені соціальні програми реабілітації, вплив стереотипів щодо інвалідності, а також перегляд соціальних роликів та відеоматеріалів.

Обмін досвідом – є свідченням того, що заклад, який працює, прагне до самовдосконалення та отримання кращого результату з метою підвищення ефективної реабілітації дітей та молоді з інвалідністю у нашій країні. Такі заходи є важливою ланкою переходу суспільства на вищий рівень розвитку у питаннях корекції, реабілітації та виховання дітей з функціональними обмеженнями.

Подорож до музею!

03.08.2015 - вихованцям Центру соціально-психологічної реабілітації дітей та молоді з функціональними обмеженнями Соломянського району випала можливість заринути у чудовий і таємничий світ Михайла Булгакова.

Разом із соціальним вихователем Плисюк Оленою Олегівною та соціальним педагогом Гладких Наталією Вячеславівною діти та їх сім'ї відвідали Літературно-меморіальний музей М. Булгакова. Кімнати з білими стінами та білими предметами рожевого та блакитного кольору, старовинні книги, предмети побуту, фортепіано часів М. Булгакова, а також містичний дух великого письменника - саме про це могли дізнатися діти.

Велика подяка екскурсоводу, яка дозволяла не лише побачити, але й доторкнутися дітям до світу мистецтва. Саме такі маленькі кроки до великого мистецтва дають дітям поняття естетичного смаку та прози класичних письменників. А самого М. Булгакова можна було навіть потримати за носа і загади своє найзаповітніше бажання.

У суботу десятого серпня у Центрі соціально-психологічної реабілітації дітей та молоді з функціональними обмеженнями Солом’янського району в місті Києві відбулася дискотека, організована соціальним педагогом Гладких Наталкою В’ячеславівна. Вихованці мали можливість потанцювати запальні танці, і пограти під музику в рухливі ігри.

Ура! Дискотека!

Сьогодні вихованці нашого Центру разом з сім`ями відвідали виставку акваріумних рибок та рослин в Київському міському будинку природи, де побачили найбільший рослинний акваріум в Україні, в якому знаходиться одночасно колекція з більш ніж 60 видів риб та 120 видів живих водних рослин. Молодь, дітлахи разом з батьками та педагоги , які їх супроводжували отримали масу незабутніх вражень. Колектив Центру висловлює щиру подяку колективу Київського міського будинку природи за надану можливість відвідати виставку акваріумних рибок та рослин дітям та молодим людям з функціональними обмеженнями. Дякуємо за увагу, чуйність та професіоналізм. Сподіваємося на подальшу співпрацю.

03.07.2015 - відвідування виставки.

01.07.2015 - семінар в приміщені солом’янської РДА.

Першого липня 2015 року, в приміщені солом’янської РДА, відбувся семінар для спеціалістів на тему «Найкращі практики соціальної роботи, соціально-психологічної реабілітації дітей, молоді з інвалідністю та сімей».

У виступах взяли участь представники центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, і центрів соціально-психологічної реабілітації дітей та молоді з функціональними обмеженнями. Які ознайомили громади, спеціалістів, громадські організації та науковців з досвідом практичної соціальної роботи та реабілітації дітей та молоді з інвалідністю.

Центр соціально-психологічної реабілітації дітей та молоді з функціональними обмеженнями Солом’янського району в місті Києві презентував свої напрацювання і методи роботи з дітьми і молоддю, яка має інвалідність.

Була представлена комплексна, соціально – реабілітаційна програма «Веселка», призначена для дітей дошкільного віку, які мають розлади спектру аутизму, синдром дефіциту уваги,  гіперактивність та інші функціональні порушення психічного розвитку. У яку входять музично-ритмічні заняття, заняття з розвитку творчих здібностей, рухливі та сенсорні ігри. А також обґрунтовано мету, основні завдання і досягнення.

Далі доповідачі солом’янського Центру розповіли про психотерапевтичну програму «Клуб спілкування батьків «Ми разом»», яка була створена з метою реабілітації батьків, що потрапили до складної ситуації та переживають  різні стадії горя з приводу інвалідності дітей, шляхом проведення заходів психокорекції.

Були представлені наступні соціально-реабілітаційні програми по роботі з молоддю з функціональними обмеженнями:

  • “Молоді громадяни”;

  • “Соціально-побутове орієнтування”

  • “Обирай сам” з професійної орієнтації;

  • “Клуб спілкування молоді”;

  • “Акорд” з розвитку музично-ритмічних здібностей;

  • “Театр активної та творчої молоді”;

  • “Творча майстерня” ;

  • “Лікувальна фізична культура”

А також доповідачі розповіли про екскурсії організовані Центром. Завдяки яким молодь з інвалідністю, що відвідує Центр, навчилася орієнтуватися у громадських місцях і знає як себе поводить.

Уся доповідь супроводжувалася фото і відео матеріалом, завдяки чому присутні змогли побачити процес реабілітації.

У вівторок 23-го червня, молоді люди з Солом'янського реабілітаційного центру здійснили прогулянку до водойм парку "Відрадний". У теплій та дружній обстановці відвідувачі і педагоги реабілітаційного центру провели "Клуб спілкування молоді" на тему "День Молоді" з метою ознайомити молодих людей з майбутніми святами. Погода сприяла, тому хлопці не тільки весело поспілкувалися, але й позасмагали.

«Відомий-невідомий Київ: освітянський Поділ».

В суботу, 23 травня, відбулась навчально-розвиваюча гра (квест) для молоді «Відомий-невідомий Київ: освітянський Поділ». З великим задоволенням прийняли участь вихованці нашого Центру. Молоді люди пройшли за маршрутом та відвідали такі місця Подільського району, як Контрактова площа, перша на Русі школа, Вознесенський Флоровський монастир,Музей Чорнобиля, Києво-Могилянська Академія. Перш ніж дійти до кожного з цих місць, молодь приймала активну участь у вікторинах та виконувала цікаві завдання. Наша команда була дружньою та веселою!

У вівторок, 20 травня, на базі нашого Центру відбувся мастер-клас з виготовлення традиційного українського оберегу «Мотанка» для воїнів АТО.
До процесу створення долучилися отримувачі послуг нашого Центру разом з батьками. За час проведення мастер-класу було створено традиційну українську народну ляльку – символ мудрості та родинний оберіг. Всі створені ляльки будуть передані волонтерами воїнам АТО.

У четвер, 14 травня, на базі нашого Центру відбувся черговий майстер-клас «Тілесно-орієнтована психотерапія для ефективного самовідновлення соціальних працівників в умовах кризи». Працівники та гості Центру мали змогу прийняти участь у цікавій метафорічній грі "Колесо життя", автором якої є освідчений практичний психолог О.Тараріна. Гра допомагає знайти шлях до вирішення конфліктної ситуації, подивитись на певну проблему по-новому, краще пізнати себе. Ми отримали неймовірне задоволення від всього процесу!

 

24 квітня стартував Флешмоб "Волонтерський виклик". Колектив, діти, молодь, їх батьки та друзі Центру соціально-психологічної реабілітації дітей та молоді з функціональними обмеженнями Солом’янського району міста Києва першими прийняли виклик, зробили добру справу, взяли участь у флешмобі "Сусідські ініціативи - яскраве подвір'я!".

Учасники з задоволенням прибрали територію навколо будинку де знаходиться Центр і дитячий майданчик. Чим показали, як легко створити чисте довкілля.

Перебування на свіжому повітрі, неважка праця, спілкування і перебування у згуртованому колективі, стали ще одним щаблем до вершини соціалізації дітей і молоді з інвалідністю.

17.04.2015 - Святкування воскресіння!

17 квітня 2015 року у Центрі соціально-психологічної реабілітації дітей та молоді з функціональними обмеженнями Солом'янського району м. Києва відбувся захід, приурочений до святкування великого християнського свята Воскресіння. Молодь Центру, разом з маленькими дітками з функціональними обмеженнями презентували святкову виставу «Теремок», сценарій якого адаптований до свята. 

Християнський обряд відвідування храму і освячування пасок, разом з піснями на тематику воскресіння вдало вписалися у сюжет відомої казки. У виставі діти та молодь перевтілилися у казкових героїв, а теремок символізував безмежну Божу любов, у якій завжди знайдеться місце для всіх.

А після вистави було частування смачними солодощами і дарування подарунків від спонцорів Центру. І в решті решт весела дитяча дискотека, яка також вразила енергетикою і не стриманістю емоцій.

Така насичена програма і є важливим елементом соціалізації, де починаючі з маленького віку дитина потрапляє у коло спілкування, як із своїми однолітками, так і дітьми більш старшого віку. Це в свою чергу виступає важливим фундаментом майбутніх, дорослих, громадянських відносин.

Центр соціально-психологічної реабілітації дітей та молоді з функціональними обмеженнями Солом'янського району м. Києва намагається застосовувати не стандартні методи реабілітації і соціалізації. Так наприклад, під час дискотеки третього квітня, були проведені конкурси. Мета яких, пробудити в молодій людині з інвалідністю потяг до здорової конкуренції, який в свою чергу підвищить можливості психічних процесів і сприятиме інтеграції в суспільство.

Подяка!

Центр соціально-психологічної реабілітації дітей та молоді з функціональними обмеженнями Солом'янського району м. Києва висловлює подяку Громадській неприбутковій організації «Співтовариство сімей, які виховують дітей з важкими порушеннями розвитку «Бачити Серцем» за запрошення взяти участь у чудовому концерті.

Запрошуємо на свято!

Запрошуємо усіх бажаючих на свято «Весняний настрій» де, гості матимуть можливість ознайомитись з творчістю дітей та молоді з функціональними обмеженнями Центру соціально-психологічної реабілітації Солом’янського району м.Києва.

Захід відбудиться 7-го квітня в бібліотеці ім. Реріха вул. Єреванська, 12 у 12.00.

Акція «Наші діти в ізоляції. Дайте їм волю!».

2 квітня 2015 року вже друге була проведена акція під гаслом «Наші діти в ізоляції. Дайте їм волю!», під стінами міністерства освіти. Завданням якої привернути увагу суспільства до не можливості дітей з синдромом аутизм отримати якісну освіту.

Учасники акції встановили перед будівлею міністерства освіти прозорий бокс, в який помістили дитину з синдромом аутизм. Бокс символізував тюремну камеру, щоб показати в якій ізоляції опиняється дитина і які жахливі почуття у неї це викликає.

Ініціатор акції Євгенія Панічевська, голова Асоціації батьків дітей з аутизмом, розповіла про недолугість українського законодавства, яке і є головною причиною такого стану речей. І тим величезним переліком проблем з якими стикаються батьки. «Наші діти в ізоляції не тому, що в школах працюють безсердечні директори і вчителі, а тому що держава не створила їм жодних умов для роботи з особливими дітьми» зазначає Євгенія.

Також наводились дані щодо відсотку таких людей у суспільстві, і застарілість методів взаємодії з ними. І про те, що конче необхідно міняти підходи, і прагнуть до застосування цивілізованого світового досвіду.

Лекція присвячена проблемам аутизму.

Сьогодні, 2 квітня відзначають Міжнародний день поширення інформації про проблему аутизму, запроваджений у 2007 році Генеральною асамблеєю ООН. Цього року Солом’янська районна в місті Києві державна адміністрація підтримала ініціативи Всесвітньої організації аутизму Autism Speaks та долучилась до акції «Запали синім». Працівники Солом’янської РДА вдягнули одяг блакитних та синіх кольорів у знак солідарності з особливими дітьми – дітьми з аутизмом.

Всі бажаючі змогли відвідати виставку дитячих малюнків аутичних дітей та прослухати лекцію щодо проблеми аутизму, яку провела психотерапевт, член Української спілки психотерапевтів, директор Центру соціально-психологічної реабілітації дітей та молоді з функціональними обмеженнями Солом’янського району міста Києва – Тетяна Параскева.

Тетяна Іванівна приставила дуже великий набір матеріалу, напрацьований нею, що-до дослідження синдрому аутизм і методи роботи з таким захворюванням. Окрім друкованих робіт, були показані візуальні та відео матеріали, що на наочному прикладі показує суть методів в і дає змогу більш ефективно обмінюватись досвідом з іншими фахівцями.

02.04.2015 - флешмоб в парку ім. Т.Г. Шевченка!

Другого квітня, у всесвітній день розповсюдження інформації про аутизм, вихованці Центру соціально-психологічної реабілітації дітей та молоді з функціональними обмеженнями Солом'янського району м. Києва, взяли  участь у акції «Київ у блакитному». Яка є частиною всеукраїнської акції «У блакитному», що проходила у багатьох містах України.

Акція проходила в парку ім. Т.Г. Шевченка, який виявився найкращім майданчиком для флешмобу від вихованців солом’янського центру. Щоб привернути увагу більшої кількості людей до цієї проблеми і необмеженого потенціалу таких людей.

З восьмим березня усіх жінок!

6-го березня, на передодні всесвітнього жіночого дню,  у Центрі соціально-психологічної реабілітації дітей та молоді з функціональними обмеженнями Солом'янського району м. Києва, відбулося свято.

Були приставлені танцювальні номери, а також проект «Танці з педагогами 2», створений під керівництвом соціального педагога Гладких Наталі В’ячеславівни. Кожна пара мала свою невеличку історію, яку в свою чергу, дуже добре втілили в танці.

Мета проекту в тому, щоб залучити діток з інвалідністю до творчого процесу. І завдяки цьому, покращити фізичний і емоційний стан.

Ведучі і учасники святкової програми вітали віршами та побажаннями усіх жінок, матерів, педагогів та бабусь з цим чудовим святом весни.

Також на свято завітало багато гостей, з подарунками і вітаннями жінкам. А неперевершені дівчата гімнастки з циркової школи, знову представили свої чудові номери.

Благодать натхнення!

15 лютого 2015 року у київському будинку вчителя відбувся святковий концерт "Благодать натхнення",  на підтримку проекту для дітей з функціональними обмеженнями. Організований благодійним фондом "Родина милосердя".

Вихованці від Центру соціально-психологічної реабілітації дітей та молоді з функціональними обмеженнями Солом'янського району м. Києва також брали в ньому участь. Це тріо з танцем «Бугі-вугі», який створений під керівництвом соціального педагога Гладких Наталі В'ячеславівни. А також Скалозуб Богдан виконав пісню.

10.02.2015 - відвідування виставки Сергія Поноченюка.

10-го лютого 2015 року, вихованці Центру соціально-психологічної реабілітації дітей та молоді з функціональними обмеженнями Солом'янського району м. Києва відвідали музей ім. Т.Г. Шевченка. Де проходили виставки "Погляд" і "Всесвіт", художника Сергія Поноченюка. Вихованці Центру мали можливість не тільки переглянути роботи митця, а й отримати майстер-клас від самого художника.

Ці дві виставки є частинами художньо-соціального проекту «INNER-G», мета якого подарувати задоволення від мистецтва, людям з порушенням зору. Поряд з картинами знаходилися їх тактильні копії із звуковим супроводом, так що відвідувачі з відповідними порушеннями мали змогу отримати насолоду від робіт майстра.

Святкуємо другу річницю!

21 січня у Центрі соціально-психологічної реабілітації дітей та молоді з функціональними обмеженнями Солом'янського району відбулося урочисте святкування дня народження центру. Були запрошені поважні гості, серед яких: Директор Солом'янського районного центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді Бачарова Ніна Михайлівна, головний спеціаліст Солом'янського районного центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді Татарінова Лариса Анатоліївна, Директор районної бібліотеки ім. М. Реріха Щербина Іванна, Рибченко Лариса Костянтинівна з міжнародної громадської організації "Фонд допомоги дітям з синдромом аутизму, дитина з майбутнім", фізична особа Бахтиєв Руслан та Дайнеко Олександр, а також друзі центру.

Спеціалісти-педагоги Саганенко К., Плисюк О.О., Салікова Г.О. розповіли про діяльність та здобутки Центру. На прикладах, у  вигляді відеороликів і презентацій, був проілюстрований весь рік роботи центру. Поле діяльності, кількість та особливості клієнтів Центру. Була викладена мета існування Центру це: "Інтеграція людини з функціональними обмеженнями в суспільство" і розібрані напрямки роботи. А на слайдах "Наші досягнення", показано ввесь перелік оздоровчих, відпочинкових і культурних заходів за рік.

Гладких Н.В. представила своїх вихованців, це танець "Сніговички" і переможців фестивалів, районного "Барви надій" та міського "Повіримо у себе".

Вертеп!

14 січня, якраз на Василя, до Центру знову завітав Отець Сергій разом з дітками, відвідувачами недільної школи. Дітки, разом з вихованцями Центру перевтілилися у Різдвяних персонажів і розіграли святковий вертеп, за що отримали шквал оплесків від глядачів. Після вертепу, звучали привітання і дарували подарунки. А отець Сергій розповідав про величезне значення Різдва Христова.

Центр соціально-психологічної реабілітації дітей та молоді з функціональними обмеженнями Солом'янського району м. Києва, висловлює подяку керуючій басейном "Олімпік" Горбуновій Ірині, за можливість вихованцям центру відвідувати ваш заклад. Що в свою чергу, дуже гарно впливає на здоров'я, настрій, і поліпшує емоційний стан вихованців.

Успіхів та процвітання Вам і Вашому колективу.

Подяка!

Снігова королева!

26 грудня у  центрі було презентовано новорічну виставу "Снігова королева", за мотивами відомої казки Г.К.Андерсена і сценарієм та постановкою Гладких Наталі В'ячеславівни. Реалістично намальовані своїми руками декорації, і підібрані костюми та звуковий супровід. Дозволило вихованцям та викладачам центру настільки вжитися в свої ролі, що складалося враження ніби самі герої зійшли з сторінок, і знову прожили свої історії у залі центру. Все це занурило глядачів у колорит і настрій казки, та викликало нестримний фонтан оплесків і овацій.

 

Після вистави посипалися враження, привітання і подарунки. В тому числі і від студентів інституту телекомунікації, що прийшли усіх привітати. І допомогти влаштувати свято, яке закінчилося веселою дискотекою і частуванням.

Відео і фото з заходу можна переглянути у відповідних розділах нашого сайту.

19 грудня до Центру соціально-психологічної реабілітації дітей та молоді з функціональними обмеженнями Солом'янського району завітав, і щедро наповнив святкові черевички святий Миколай. Діти, молодь і всі хто прийшов, були у захваті від свята, яке їм влаштували гості центру. Це отець Сергій, який дарував подарунки та розповідав історії про святого Миколая. І дітки, відвідувачі недільної школи, що в своїх піснях повідали всім про визначні події і подвиги у житті великого святого. І нарешті ігри, веселі завдання і спілкування лише доповнили світлий, святковий день.

День святого Миколая!

Віфліємський вогонь миру

17 грудня Центр соціально-психологічної реабілітації Солом'янського району приймав Віфліємський вогонь миру. Скаути з громадської організації "Мангуп" привезли палаючу часточку із святої землі, яка потрапила до нас зі Львова. Діти, молодь, їх батьки, гості і працівники центру були вражені дивовижним дійством, що запалило вогники у душах і серцях усіх присутніх, які будуть зігрівати протягом усього року.

Ангелики від Солом'янського центру!

Діточки, молодь, батьки та персонал "Центру соціально-психологічної реабілітації дітей та молоді з функціональними обмеженнями Солом'янського району м. Києва", вирішили зробити чудовий подарунок воїнам  АТО і взяли участь у акції  "Ангелики від янголят для воїнів АТО на день Св.Миколая". З таким запалом і творчим піднесенням діти взялися за справу, що вони неодмінно будуть берегти життя и давати наснагу нашим солдатам. 

Інше фото з заходу можна переглянути в розділі "фотогалерея" нашого сайту.

«Повіримо у себе»

27 листопада 2014 року в Київському міському палаці дітей та юнацтва відбувся ХХІІІ фестиваль творчості дітей та молоді «Повіримо у себе». На цьому фестивалі «Центр соціально-психологічної реабілітації дітей та молоді з функціональними обмеженнями Солом'янського району м. Києва» брав активну участь.

В рамках фестивалю  проходив круглий стіл «Участь молоді - позитивний досвід. Ми не проблема ми ресурс», який також став доброю традицією Фестивалю, були запрошені  члени  проекту «Спікерське бюро» молодь з інвалідністю, члени громадських та державних партнерських організацій, що працюють у сфері надання соціальних послуг, організатори Фестивалю, члени журі, волонтери ЦСССДМ м. Києва.

Волонтер РЦСССДМФО Омельченко Костянтин прочитав доповідь на тему «Творчість як інструмент взаємодії» на прикладі матеріалу з проекту «Танці з педагогами» (ідея і постановка соціального педагога СЦСПРДМФО Гладких Наталі Вячеславівни).

Після круглого столу відбувся святковий концерт, на якому вихованці СЦСПРДМФО представили свій танець «Бугі-вугі». За що отримали перше місце і відзнаки.

Соціальний педагог СЦСПРДМФО Людмила Віталіївна Савченко проводила майстер клас з виготовлення ляльки мотанки «Подорожниця». Лялька-Подорожниця – це традиційна лялька-оберіг для подорожуючих. Лялечка легко поміщається в кишені, щоб наглядати за вашою дорогою – як тілесною, так і духовною. У її вузлику все, що може знадобитися в дорогу: трохи крупи, монета і щіпка рідної землі, щоб не забути повернутися.

Цього разу учасники фестивалю виготовляли ляльку оберіг для учасників АТО, тому разом з лялькою вкладався лист з побажаннями і теплими словами солдату.

А також від Солом'янського центру був представлений, і зайняв перше місце у номінації «новаторське мистецтво», будиночок із сірників. Виконаний вихованцями центру, під керівництвом соціального педагога СЦСПРДМФО Людмили Віталіївни Савченко.

«Барви Надій»

20 листопада 2014 року, у приміщенні Солом’янської Райдержадміністрації відбувся гала-концерт фестивалю творчості дітей та молоді з функціональними обмеженнями «Барви Надій».

Вихованці і персонал «Центру соціально-психологічної реабілітації дітей та молоді з функціональними обмеженнями Солом'янського району м. Києва» брали в ньому участь і отримали відзнаки. 

Скалозуб Богдан отримав відзнаку у номінації «Вокально-хоровий жанр» за виконання пісні «Мамо». Татарінова Олександра, Корнєв Дмитро і Скалозуб Богдан виконали запальний танок «бугі-вугі» (ідея і постановка соціального педагога СЦСПРДМФО Гладких Наталі Вячеславівни), за що отримали відзнаки у номінації «Хореографічний жанр» і шалені оплески глядачів.

Дуже сподобались відвідувачам і суддям фестивалю вироби «Декоративно-ужиткового мистецтва», виконані вихованцями центру під керівництвом соціального педагога СЦСПРДМФО Людмили Віталіївни Савченко.

І ще був відзначений Омельченко Костянтин у номінації «Аудіовізуальне мистецтво», за створення фільму «В танці можливо все», за відеоматеріалами шоу «Танці з педагогами» (під керівництвом соціального педагога СЦСПРДМФО Гладких Наталі Вячеславівни).

Подяка!

Працівники і вихованці Центру соціально-психологічної реабілітації дітей та молоді з функціональними обмеженнями Солом'янського району м. Києва висловлюють подяку боулинг-клубу «Джамбо» і керівництву Аквапарку юрського періоду «DREAM ISLAND», за можливість пограти у боулінг, і зануритись в світ водних розваг. Що, в свою чергу, дуже гарно вплинуло на вихованців центру, оскільки це було поєднання емоційної розрядки з помірним фізичним навантаженням. Яке стало гарним додатком до реабілітаційно-виховного процесу.

УВАГА!!!

 

26.06.2014 на 15.00 в Центрі соціально-психологічної реабілітації Солом’янського району відбудеться танцювальне шоу «Танці з педагогами». Запрошуємо всіх бажаючих.

P.S. Всіх присутніх, по можливості, просимо прийти з квітами (живими або зробленими своїми руками) для вітання учасників!

 

Перша Річниця!

  17 січня наш Центр  святкував 1-шу річницю з дня створення.

Дітей і молодь прийшли привітати студенти Національного авіаційного університету, також на свято з подарунками завітали представники громадської організації «Жінки милосердя».

Свято супроводжувалося веселими  іграми та піснями, для молоді гості провели майстер-клас з виготовлення  сувенірів.

 

Унікальна методика діагностики раннього аутизму у дітей ADOS відтепер у нас!

Найближчим часом спеціалісти нашого Центру розпочнуть

проводити діагностику ранньго дитячого аутизму за методикою

АDOS, яку Центр отримав завдяки Громадській організації 

"Всеукраїнська психодіагностична асоціація" та PSYCON.UA, що 

організували благодійний проект по збору коштів для придбання

діагностичної установки по виявленню аутизму в дітей на ранній

стадії.

Центр соціально-психологічної реабілітації дітей та молоді з

функціональними обмеженнями Солом’янського району став один

із 24 учасників цього проекту, що переміг у конкурсі та отримав

омріяний сертифікат.

Методика ADOS унікальна тим, що дозволяє діагностувати аутизм

з 12-місячного віку, коли більшість симптомів ще не проявилися, і якомога швидше перейти до програми прогресивної допомоги. На даний час  діагностичний інструмент ADOS  застосовують провідні центри та  кращі медичні установи, які працюють з аутистами по цілому світу.  

Сьогодні в Україні така методика є лише у трьох місцях: в Чернігівській лікарні, в Київській організації «Маленький принц» та, відтепер, буде у нашому Центрі соціально-психологічної реабілітації дітей та молоді з функціональними обмеженнями Солом’янського району.

 

Група "Школярик"

Раді Вам повідомити, що з 16 вересня в нашому центрі розпочала роботу група для дітей молодшого шкільного віку "Школярик".

Група орієнтована на дітей віком 6-7 років з проблемами комунікації (розлади спектру аутизму, синдром дефіциту уваги, гіперактивність та інші порушення поведінки).

Комплексна соціально-реабілітаційна програма спрямована на підвищення рівня соціальної адаптації дитини, підвищення рівня її взаємодії з однолітками та дорослими, а також на корекцію поведінки.

З дітками займаються психолог, логопед, арт-терапевт, а також соціальний вихователь.

Графік роботи групи - понеділок та четвер, 14:30-16:00.

Психотерапевтична група для батьків

Коли в родині з'являється дитина з функціональними обмеженнями, батькам доводиться зіткнутись з великою кількістю проблем. Це й фінансові труднощі, й питання майбутнього розвитку, і психологічні проблеми, усвідомлення власної самотності й слабкості. І доводиться якимось чином шукати вихід.

Ми розуміємо, в якому непростому становищі опиняються такі родини. Саме тому ми вважаємо необхідним займатись не лише розвитком та корекцією поведінки дитини, а й психологічним супроводом та підтримкою батьків.

Протягом останніх 6 місяців у нашому центрі з'явилась можливість для батьків проходити індивідуальну психотерапію з фахівцями центру, а з 20 вересня відкривається також психотерапевтична група для батьків.

 

 

Вам варто приєднатись до групи, якщо:

- Ви опинились у складній ситуації;

- Ви засмучені та розчаровані;

- У Вас є непорозуміння з чоловіком/дружиною, батьками;

- Виховання та догляд за дитиною займають весь час, і Вам здається, що так буде завжди;

- Вам не вистачає спілкування та обміну досвідом з людьми, що переживають схожі ситуації;

- У Вас не вистачає сил та енергії на те, щоб дбати про себе та вести активний спосіб життя.

 

 

Група буде відкритою перші 3-4 заняття, протягом яких до неї може приєднатись будь-хто охочий. Після цього часу група закривається й працює зі сталим складом людей.

Заняття групи відбуватимуться двічі на місяць.

Перше заняття - у п'ятницю, 20 вересня, о 10:00. 

 

Чекатимемо на Вас!

Кіноклуб

18 червня, у вівторок, у нашому центрі було проведено кіноклуб для студентів Національного Авіаційного університету.

Ми переглянули фільм "Цирк "Батерфляй"" та обговорили поставлені в ньому питання долі людей з обмеженнями та звичайних людей, життя яких часто може бути також сповненим проблем та негараздів. Студенти відверто зацікавились долею таких людей та захотіли взяти участь у роботі центру.

 

Нагадуємо, що кіноклуб проводиться в нашому центрі щомісяця.

Запрошуємо всіх охочих взяти участь у перегляді захоплюючих фільмів та їх обговоренні в затишному колі однодумців.

Чай та каву обіцяємо:)

Клуб спілкування батьків
Найближчої п'ятниці, 24 травня, запрошуємо всіх охочих на зустріч клубу спілкування батьків. Протягом зустрічі ми спробуємо навчитись зосереджуватись на теперішньому моменті, зрозуміти наші способи контакту з оточенням та те, в який спосіб ми сприймаємо світ. 
З собою бажано мати невеликий килимок, плед або подушку, щоб зручніше було сидіти :)
Діти під час зустрічі зможуть залишитись у групі перебування або в групі молоді, де з ними працюватимуть фахівці нашого центру.
Початок зустрічі - о 14:00, закінчення - о 16:00
Про участь у групі повідомте, будь ласка, адміністрацію за телефоном 097 261 20 70.
Чекатимемо на Вас!

 

bottom of page